• A szájhigiénia és a bőr kapcsolata

    Gyakori, hogy egy rossz fog vagy rejtett fogászati góc okoz makacs bőrproblé…

  • Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Tényleg szinte mindenkinek dehidratált a bőre?

    Nos, igen. A dehidratáltság az egyik leggyakoribb bőrállapot. Az emberek nagyjából 96%-ának vízhiányos a bőre, ez azonban nem egyenlő a szárazsággal. Segítek eligazodni a kettő között és tippeket is adok, hogyan orvosold a problémát.

    Száraz vs. dehidratált

    Először is fontos tisztázni, hogy a száraz bőr egy bőrtípus és azt jelenti, hogy a bőröd zsírokban, olajokban szenved hiányt. Ezzel szemben a dehidratáltság egy bőrállapot (vagy bőrprobléma), ami bármelyik bőrtípust sújthatja (a zsírosat is!) és ez esetben a nedvességet nem tudja bent tartani a bőröd. Ahogy öregszünk, egyre jellemzőbb ez a bőrállapot mindenkire.

    A száraz bőr jellemzői:

    • viszket, csíp, hámlik
    • húzódik, feszül
    • könnyen, hamar ráncosodik
    • hamar, gyakran kipirosodik, érzékeny
    • érdes tapintású
    • nem jellemzőek a pattanások (de nem is kizárt)
    • szereti a zsírosabb, testesebb krémeket (lassan szívja be)

    A száraz bőrről írtam egy külön bejegyzést tippekkel, tanácsokkal. Ide kattintva olvashatod el.

    A dehidratált bőr jellemzői:

    • fakó, élettelen
    • jellemzőek a pattanások
    • a könnyed, zselés, vizes hidratálókat szereti (erre is van szüksége!)
    • apró szarkalábak, ráncocskák
    • a megfelelő nedvességet pótló termékekre azonnal, látványos feltöltődéssel reagál
    • sérült hámréteg –> érzékenység

    Így ápold, ha vízhiányos a bőröd

    • Nehéz, zsíros krémek helyett géles, zselés hidratálót használj

    Ha eddig nem értetted ezt az egész száraz vs. vízhiányos bőr témát, előfordulhat, hogy félrekezelted a bőröd: száraz bőrre való gazdag krémekkel igyekezted hidratálni. Amire a bőröd úgy reagált, hogy állandóan újabb és újabb pattanások jelentek meg rajta, gyulladt volt és a felszínén olajos, miközben mégis „száraznak” érezted. Ismerős? Ez annak köszönhető, hogy gazdag, száraz bőrre való termékek helyett könnyű, vizes géles hidratálókat kellett volna használnod. Hiszen valójában nedvességet szomjaz a bőröd. Az nem megoldás, hogy semmivel sem kened, csak meg kell találnod a számodra megfelelő arcápolót. Mostantól keresd a géles, zselés állagú vízbázisú hidratálókat, szérumokat és ezekkel ápold a bőröd reggel-este. Nyáron egyébként is mindenkinek javasolt lightosabb termékekre váltani.

    • Keresd a vízmegkötőket a termékekben

    Összetevők tekintetében fontos, hogy a vízmegkötő (humectant) tulajdonságúakra fókuszálj, mikor bőrápolókat választasz. Ilyen például a hialuronsav, a glicerin, a szorbitol, glikolok, aloe vera, galactomyces, tejsav, nyírfakéreg kivonat, aminosavak vagy a csiganyál. Emellett mindenki bőrének jót tesznek a gyulladáscsökkentő, nyugtató hatóanyagok is, amilyen a panthenol, allantoin, zöld tea, arginin, cink, centella.

    • Könnyed textúrájú termékeket rétegezz

    Egyetlen nehéz krém helyett a rétegezés legyen a barátod. Hidratáló permetek, könnyed szérumok, fluidok és egy vízmegkötőkben gazdag hidratáló, amiket egymás után, rétegezve kensz fel – és volt, nincs vízhiányos bőr!

    De mégis mi felel meg mindezeknek a kritériumoknak?

    Ha követtek egy ideje, akkor tudjátok, hogy mindig is szerettem a Clinique Moisture Surge hidratálóit, de a mostani, legújabb 100H órás Auto-Replenishing Hydrator változatot minden eddiginél jobban imádja az arcbőröm. Azt gondolom, hogy ez tényleg egy szuper választás, ha vízhiánnyal küzdesz, mert minden megvan benne, amire ebben az állapotban szomjazik. Egy igazi jolly joker!

    Ez a rózsaszín frissítő krémzselé teljesen olajmentes, így a kombinált vagy zsíros-vízhiányos bőrűek is bátran használhatják. Komedogén összetevő sincs benne, nekem sem okozott pattanást, tehát ettől sem kell félni. Sőt, illatanyagot, ftalátokat és parabéneket sem tartalmaz, amikért külön hálás vagyok neki. Ellenben van benne organikus porított aloé kivonatból, lactobacillusból és aktivált aloé vízből készült fermentált aloe vera, hialuronsav, növényi szacharid (Saccharide Isomerate), glicerin, szorbitol és nyírfakéreg kivonat is, amik – ahogy fentebb említettem – mind szuper vízmegkötők.

    Mindezt azonban még olyan nagyszerű antioxidánsokkal, növényi kivonatokkal, fehérjékkel és vitaminokkal is megspékelték, mint a koffein, a máriatövis kivonat, az élesztő (Saccharomyces Lysate Extract), a peptidek (Palmitoyl Hexapeptide-12), az E-vitamin (Tocopheryl Acetate) vagy a C-vitamin (Magnesium Ascorbyl Phosphate).

    Hogy használd?

    Este és reggel is. A legjobb, ha a gyengéd arclemosód után egy hidratáló permetet használsz, ezzel ugyanis még egy lépésben hidratálod a vízhiányos bőröd, sőt segíted a szérumaid és hidratálód gyorsabb, hatékonyabb beszívódását is. Ezt követheti egy (például) hialuronsavas (vagy a célzott bőrproblémá(i)dra kiválasztott) szérum, majd jöhet a Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator. Én felkenés után azonnal érzem, hogy sokkal pumpáltabb, ragyogóbb, teltebb, nyugodtabb, hidratáltabb a bőröm, még az apróbb ráncocskák is „felszívódnak” tőle. Reggel ne feledkezz meg a fényvédőről sem!

    Amiért még jobban szeretem

    • Van belőle mini változat

    Minden márkának óriási vastaps, aki gondol a fogyasztók pénztárcájára és van annyira magabiztos, hogy piacra dob kisebb kiszereléseket is a termékeiből, mert tudja, hogy úgyis mindenki rohan majd vissza a teljes adagért. A Clinique-nek is jár a dicséret, hiszen ebből a remek hidratálóból is találtok 15 és 30 ml-es változatot is, amik egyébként utazásra is tökéletesek.

    • Környezetkímélő a csomagolása

    A 30, 50 és 75 ml-es tégelyek üvegből készülnek, ami ugye teljes mértékben újrahasznosítható, a 15 ml-es pedig 44% -ban PCR újrahasznosított műanyagból.

    Egy szó mint száz, én biztosan szaladok a következő adagért, ha elfogy az első tégelyem! 😊

    Gyönyörű bőrt!

    Peonilla xx

    A bejegyzést a Clinique támogatta.

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük