• A szájhigiénia és a bőr kapcsolata

    Gyakori, hogy egy rossz fog vagy rejtett fogászati góc okoz makacs bőrproblé…

  • Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • A leghatásosabb trükkök száraz bőr ellen

    Mi a különbség száraz és dehidratált bőr között?

    Fontos mindenekelőtt tisztázni, hogy a száraz bőr nem egyenlő a dehidratálttal, de természetesen egyszerre is jelen lehet mindkettő – ez nagyon gyakori. Ha száraz a bőröd, akkor zsírokban, lipidekben szenved hiányt, ha pedig dehidratált, akkor vízben. Látványra elég nehéz megkülönböztetni, de talán az lehet a legjellemzőbb különbség, hogy míg a száraz bőrre jellemzőbb a hámlás, kirepedezés, addig a dehidratáltra inkább a mitesszerek, pattanások.

    Cseréld le az arclemosód

    Megnézted már, milyen összetevők szerepelnek az arclemosód INCI listájának első 7 helyén? Ha az SLS/ALS (Sodium Lauryl Sulfate/Ammonium Lauryl Sulfate) ott látod a sorban, akkor feltétlenül és azonnal válts másik, szulfátmentes változatra! Durván habzik az arclemosód? Akkor szinte biztos, hogy ezek közül valamelyik szerepel benne. Akkor sem jó terméket használsz, ha húzódik, szinte viszket az arcod használat után. Szomorú hír, de a most népszerű környezetkímélő szappanos arcmosás szintén nem jó megoldás! A szappanok túl lúgosak, így eltolják a bőröd egészséges pH-ját, ami kiszáradáshoz, bőrirritációhoz és más problémákhoz vezet.

    Csekkold az alkoholt

    Nézd át tüzetesen az összes bőrödre használt készítményt és ha alkoholt tartalmaz, dobd a kukába! Sajnos az alkohol úgy működik, hogy elsőre nagyon kellemes érzetet kelt a bőrön, akár hetekig sem lesz gondod vele, majd egyszer csak beüt a krach. Csak kened és kened, a bőröd pedig egyre szárazabb és érzékenyebb lesz.

    Fogyassz több jó zsírt

    Az, hogy miket eszel nagyon is befolyásolja, hogy milyen állapotban van a bőröd. Ahogy közeleg a tél, kezdj el a szokásosnál kicsit több jó zsírt fogyasztani. Ilyenek az olajos magvak (dió, mandula, kesudió, tökmag stb.), a növényi olajok, ghee, avokádó, tengeri halak (pl. lazac, szardínia), lenmag, chiamag. Ezek belülről segítenek majd visszaállítani a bőröd egészséges lipidrétegét.

    Párologtass

    Minél inkább fűtünk a lakásban, irodában, annál szárazabb lesz a levegő a környezetünkben, ahol egész nap tartózkodunk. Ha teheted, szerezz be egy hideg párásítót és használd minden nap. Koreában sok irodában is ott van a dolgozók asztalán egy mini verzió, hogy megőrizzék a bőrük hidratáltságát. (Igen, még a férfiakén is.) Emellett pedig ügyelj rá, hogy 21 foknál ne legyen melegebb a lakásban és lehetőleg a munkahelyeden sem.

    Használj olajos arcpermetet

    Itt az idő, hogy termálvizes arcpermeted olyan tonikra cseréld, ami valamilyen növényi olajat is tartalmaz. Ha van 5 perced, ezt a DIY zöldteás fiatalító arctonik receptet is kipróbálhatod! Tartsd ezt is az asztalodon, és ha napközben úgy érzed, egy kis extra hidratálásra van szükséged, permetezz egy keveset a pofidra.

    Kerüld a forró vizet

    Alapszabály: arcra csakis a langyos víz jöhet szóba. Természetesen, zuhanyzáskor is húzd meg a határt a melegnél.

    Ne hámlassz annyit

    A hámlasztás jó dolog, és az őszi-téli időszak abszolút kedvez ennek, ám vigyázz, hogy nehogy túlzásokba ess! Heti egyszer, maximum kétszer bőven elég valamilyen hámlasztót használnod. A fizikai radírozást pedig jobb, ha érzékeny, száraz bőr esetén teljesen mellőzöd.

    Maszkolj

    A hidratáló, tápláló krémes és fátyolmaszkok is nagyon sokat segíthetnek, ha rendszeresen szakítasz rájuk időt. Én általában úgy szoktam, hogy amíg lezuhanyozok addig felteszek egy maszkot, 5-10 perc alatt is nagyon látványos hatást tudok elérni, így plusz időbe sem kerül. A kedvenc maszkjaimat itt lentebb belinkeltem!

    Jól válassz hidratáló krémet

    Nagyon lényeges, hogy olyan hidratálót válassz, ami lipideket, keramidokat (pl. ceramide AP, EOP, NG, NP, NS), zsírsavakat (pl. linoleic acid), zsíralkoholokat (pl. Cetearyl/Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol), koleszterolt (cholesterol) és természetes növényi olajokat (pl. mandulaolaj, avokádóolaj) is tartalmaz. Pluszpont, ha antioxidánsok és gyulladáscsökkentők (pl. panthenol) is vannak benne.

    Nagyon jót tud tenni, ha a tonik után felviszel egy réteg vízmegkötő anyagokat pl. hialuronsavat tartalmazó szérumot, majd ezt a nedvességet szépen bezárod a bőrödbe a hidratálóddal. Ebbe tehetsz még egy-két csepp arcolajat is, vagy ha azt preferálod, külön is bepaskolhatod a bőrödbe a rutinod záró akkordjaként.

    SHOP MY FAVES

    Szép napot és gyönyörű bőrt!

    Peonilla xx

    Fotó: Unsplash

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük