• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Külföldön már óriási népszerűségnek örvend, míg nálunk még csak most kezdik felfedezni a LED-fény-terápiát a szépségápolásban. Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is fiatalosabbá, üdébbé, tisztábbá varázsolhatjuk a bőrünket mindössze napi félóra alatt.

    Napozás és csokibarna bőr? Ez manapság inkább ördögtől való tevékenységnek számít azok körében, akik tisztában vannak az UV-sugárzás bőrrákot és ráncokat okozó hatáaival. Milyen jó lenne, ha ezeket kivédve mégiscsak élvezhetnénk a napfény áldásos szépítő, gyógyító energiáit! A LED-fény-terápiát a NASA először arra használta, hogy növények termesztésével kísérletezzen az űrben, ám hamar észrevették, hogy gyorsítja a sebek gyógyulását, a bőr regenerálódását is. Azóta több tanulmány született, ami ezt és még számos jótékony hatását alátámasztotta.

    „Napfény” káros hatások nélkül

    A LED-fény-terápia tulajdonképpen a napfény energiáját adja, de az UV-sugárzás negatív tulaj- donságai nélkül. Rögtön a kezelés után láthatóan szebb, üdébb bőrképet eredményez, de igazán látványosan hosszabb távon érzékelhető a hatása. Azáltal, hogy fokozza a vér- és nyirokkeringést, egészségesebb működésre serkenti a sejteket, amelyek így több oxigénhez és tápanyaghoz is jutnak. Stimulálja a kollagénképződést, ennek köszönhetően feszesebb, ragyogóbb arcbőrt érhetünk el vele. Sőt, a melanintermelés mérséklése által idővel halványítja a bőrhibákat, foltokat, a napfény okozta egyéb károkat, csökkenti a gyulladásokat, vissszafogja a túlzott faggyútermelést, tisztítja a kötőszövetet, és a pattanásos, pszoriázisos vagy ekcémás bőrt is gyógyítja. Ezért kúraszerű kezeléseket vagy otthoni rendszeres használatot szoktunk javasolni – mondja Baracsi Hajnalka kozmetikus, szépészeti gépek tanácsadója.

    – A LED-terápia óriási előnye, hogy noninvazív, azaz bősérülést nem okoz, és semmiféle mellékhatása sincs. Nem lehet túladagolni, és minden bőrtípusra alkalmazható. Mivel hideg fényről van szó, ami nem termel hőt, égéstől sem kell tartanunk. A szemet javasolt kímélni használat közben (szemüveggel vagy a szem becsukásával), hiszen enyhén érzékenyíthet, de szemészeti problémát nem fog okozni. A LED-készülékek közül szépségszalonokban leginkább az arc fölé helyezhető búrát szokták használni, míg otthonra egy arcra és/vagy nyakra felcsatolható maszkot vagy fényterápiás panelt lehet beszerezni. Nem olcsó mulatság egy ilyen gép, ezért ha valahol jóval kedvezőbb áron bukkanunk rá, érdemes gyanút fogni. A hamisítványok elkerüléséhez a legfontosabb kritérium azért mégiscsak az orvosi CE tanúsítvány, amit a készülékhez mellékelnek. Ez igazolja, hogy biztonsági, egészségügyi és környezetvédelmi követelmények tekintetében megfelel az Európai Unió országaiban gyártott és az unión kívülre exportált termékekre vonatkozó irányelveknek. Mivel sajnos laikusként ránézésre nem lehet megállapítani, vajon valódi-e a fényterápiás eszközünk, illetve ez esetben is működik a placebohatás, ezért ennek meglétére mindenképp ajánlott odafigyelni.”

    Vörös és kék fény

    A különböző színű és hullámhosszúságú LED- fénysugarak más és más szinten hatnak a bőrben. A két leggyakrabban használt szín a vörös és a kék, de emellett a szivárvány szinte minden színét megtaláljuk a skálán.

    „A vörös azért az egyik legnépszerűbb szín, mert ez hatol a legmélyebbre. 6 milliméterig is képes lejutni a bőrben, így nagyon hatékonyan tudja serkenteni a kollagénképződést. Ezért elsősorban bőrfiatalító, feszesítő hatása miatt alkalmazzák, de fokozza a keringést, segíti a sebgyógyulást és a bőrsejtek regenerációját is. A kék fény nem hatol annyira mélyre, csupán körülbelül 4 milliméterig, de rendkívül jó antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően az aknés bőr kezelésében nagy sikerrel használható. Legyen szó bármelyik színről, a sejtanyagcsere, a vér- és nyirokkeringés fokozása, az erek rugalmasságának növelése, a sebgyógyulás gyorsítása, valamint a kollagén- és elasztinszintézis aktiválása mindegyikre jellemző.”

    A fényterápia rutinja

    „A legfontosabb, hogy a LED-fény-terápiát mindig alaposan megtisztított bőrön alkalmazzuk. Az azonban ránk van bízva, hogy krém nélkül, száraz bőrön, még a bőrápolási rutinunk előtt, esetleg ettől teljesen függetlenül használjuk, vagy a szérumjaink, hidratálónk felvitele után töltünk el »alatta« 20-30 percet. Ha ez utóbbit választjuk, akkor a LED fény-terápia segít a termékeinkben található hatóanyagoknak is mélyebbre hatolni. Egy dolgot azonban lényeges észben tartani: hő- és fényérzékeny aktív hatóanyagokkal a bőrünkön ne használjuk a LED-et, hiszen ezeknek a hatását csökkentheti. Ilyen például a C-vitamin vagy a retinol. Attól azonban nem kell tartani, hogy érzékenyebbé tenné a napfényre a bőrünket, a LED fényterápia ugyanis nem fényérzékenyít” – mondja a kozmetikus.

    Színek és hatások

    Léteznek olyan készülékek, amelyeken egyszerre több szín is bekapcsolható, így egy időben profitálhatunk a különféle hatásaikból. Ha az otthoni eszközünk erre nem képes, akkor is a legideálisabb, ha minél többféle színt tudunk alkalmazni felváltva. Az eltérő színű és hullámhosszú LED-fény-sugarak azonban önmagukban is fantasztikusak számos bőrprobléma hatékony és kíméletes kezelésére.

    Zöld: Elsősorban a pigmentfoltok halványításában jeleskedik, emellett puhítja, feszesíti a bőrt, és nyugtat mindenféle irritációt.

    Sárga: Kiemelkedően jól serkenti a nyirokkeringést, stimulálja az oxigén áramlását, valamint a kollagén- és elasztinrostok termelődését. Csökkenti a bőr érdességét, a pirosságot, rozaceás tüneteket.

    Lila: A piros és kék fény hatásait egyesíti. Kiválóan gyógyítja a gyulladásos, aknés bőrtüneteket, gyor- sítja a sejtmegújulási folyamatokat, halványítja a hegeket.

    Narancssárga: A fakó, fáradt, szürkés bőr legjobb ellenszere, a narancssárga LED-fény ugyanis azonnal fokozza a bőr ragyogását, vitalitását, üdeségét.

    Világoskék: Az elpattant hajszálerek, seprűvénák kezelését hatékonyan támogatja a pirosság, gyulladás, irritáció csökkentésével. Az érzékeny, allergiára hajlamos bőr számára az egyik legjobb választás.

    Fehér: Fokozza a szövetek anyagcseréjét, anti-aging és bőrfeszesítő hatása a legjelentősebb.

    Viszlát, téli depresszió!

    A LED-fény-terápia nagy előnye, hogy a bőrszépítő hatásai mellett nyugtat, oldja a stresszt, sőt a hideg hónapokban, a napfény hiánya miatt sokaknál kialakuló téli depressziót is csökkenti. Baracsi Hajnalka szerint nyugodtan használhatjuk akár minden nap, ha úgy tartja kedvünk. De csinálhatunk egy 2 hétig tartó kúrát is, amikor reggel-este alkalmazzuk 30 percen keresztül. Testet-lelket feltöltő hatását garantáltan érezni fogjuk!

    Bioptron és infralámpa

    Sokan ismerik és tartanak is otthon infralámpát légúti megbetegedések, arc-, fül- és homloküreg-gyulladás gyógyítására, ezért felmerülhet a kérdés, hogy ez a fajta vörös fény miben különbözik a LED fényterápia vörös fényétől.

    Az infravörös fény a LED-del szemben melegítő hatással is rendelkezik, de alapjában véve ugyanarról a fényről van szó, tehát a ráncok, sebek, hegek kezelésére is alkalmazható – magyarázza a szakértő. – A melegítés miatt azonban fontos, hogy a 15 centiméteres távolságra tartsuk a bőrtől, és ne lépjük túl a 15-20 perces hatóidőt, ugyanis a túlzott hőhatás következtében ennek lehetnek kellemetlen mellékhatásai. Ha már itt tartunk, az infraszauna szintén ilyen infrasugarakat bocsát ki. Egyre népszerűbb a bioptron lámpa is, ami azonban széles spektrális tartományban polarizált fényt sugároz. Bizonyítottan gyorsítja a sebek, pattanások, hegek gyógyulását, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hatású, zúzódásra, ficamra, reumára és még egy sor problémára bevethető. A LED-del szemben azonban csak sárga fénye van, enyhén melegít, és mindössze 3-4 milliméter mélyre képes hatolni a bőrben.”

    Szép bőrt!

    Peonilla xx

    A cikk a Nők Lapja Egészség 2022/11-es számában is megjelent.

    Follow:

    1 Comment

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük