• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • Szövetfátyol és hidrogél maszkok

    Mi a különbség közöttük? És azt tudod, hogy pontosan hogyan érdemes használni őket, hogy maximális hatást érhess el?

    A koreai nők szépségápolási rutinjának kötelező eleme a különféle maszkok használata. Napi szinten élvezik a bőrszépítő hatásukat, ami egyáltalán nem meglepő, hiszen valóban minden bőrproblémára találunk megfelelő arcmaszkot. Sőt Ázsiában léteznek külön szem-, ajak-, orr-, dekoltázs-, könyök- és popsi maszkok is. Míg pár éve még alig volt választék itthon, mára már a hazai drogériák és webshopok is roskadoznak a különféle ápoló, tápláló, ránctalanító, póruscsökkentő vagy épp ragyogásfokozó fátyolmaszkoktól. Ezek eredetileg papírból, pamutszövetből vagy mikroszálas anyagból készültek, a legújabb generációs maszkok azonban már hidrogél és bio-cellulóz alapúak. A modern technológiának köszönhetően egyfajta ’’második bőrként’’, tökéletesen rásimulnak az arcra, így fokozott hatékonysággal képesek továbbítani a bőrbe a bennük magas koncentrációban megtalálható hatóanyagokat.  

    Mi az a szövetfátyol maszk?

    A szövetfátyol maszkok pamutszövetből vagy mikroszálas anyagból készülnek (ezzel a típussal találkozhatsz többnyire a hazai drogériákban is). Magát a szövetet itatják át a hatóanyagokban gazdag folyadékkal, melynek a mennyisége általában felér egy egész tégelynyi szérummal. Nem csoda hát, hogy alig fél óra alatt olyan látványos hatást érhetsz el vele, mintha befizettél volna egy teljes arckezelésre. Tavasszal és nyáron a legjobb választás egy könnyebb szövetfátyol maszk, míg őszre-télre a még effektívebben hidratáló hidrogél maszkok az ideálisabbak. (Persze, ez nem szentírás.)

    Miben más a hidrogél maszk?

    A hidrogél maszk esetében a vitaminokat és bőrtápláló komponenseket tartalmazó esszenciát a maszk anyagába sűrítik. Ez a gél-szerű, lágy és rugalmas maszk 100%-ban vízoldékony, ezért használat közben, az arc melegétől gyakorlatilag enyhén „olvadni” kezd, így a szövetfátyol maszkoknál is hatékonyabban hidratál. Ráadásul majdhogynem hermetikusan simul az arcra, így szinte „kényszeríti” a bőrt a hatóanyagok beszippantására. Ennek köszönhetően akár aktívan tevékenykedhetsz is a viselése közben, biztosan nem fog lecsúszni az arcodról. Érezni lehet, hogy 20 perc elteltével elvékonyodik és valósággal kiszárad a géles maszk, ami a lehető legjobb bizonyíték arra, hogy a bőröd felitta a szükséges hatóanyagokat. A hidrogél maszkok általában kicsit drágábbak, de a hatásuk valóban annyira látványos, hogy abszolút megérik a pénzüket.

    A helyes maszk használat lépései:

    Ha nagyon száraz a bőröd, használhatod őket akár minden nap, egyébként elég hetente vagy kéthetente 1-2-szer beiktatnod a bőrápolási rutinodba. Vagy amikor úgy érzed, hogy a bőröd extra ápolásért kiált.

    1. Mindenekelőtt tisztísd meg alaposan a bőröd, majd használd a szokásos tonikod. A legjobb, ha lófarokba kötöd és/vagy hajpánttal eltűzöd a hajad, hogy ne kend össze.
    2. Bontsd ki a maszkot a csomagolásából. Némelyiket védőfóliával látják el, amit óvatosan távolíts el használat előtt. Ha extra érzékeny a bőröd, próbaképp egy kis mennyiségű szérumot vigyél fel az arcod egy részére, és várj 5-10 percet. Amennyiben nem tapasztalsz irritációt, használhatod a maszkot. Úgy helyezd az arcodra, hogy a szemeidnek, a szádnak és az orrodnak kialakított lyukak értelemszerűen a helyükre kerüljenek. Alaposan „símogasd” a pofidra. (Hogy melyik oldala van kívül vagy belül, az nem számít.) Még mélyebbre juttathatod a hatóanyagokat, ha ezt a manővert egy arcmasszírozó rollerrel végzed.
    3. A tasakban maradt szérumot se hagyd kárba veszni! Bekenheted vele a nyakad, a dekoltázsod és a kézfejeidet is.
    4. Helyezd kényelembe magad, és lazíts 20 percet. Bár azt hihetnéd, hogy ha az előírtnál tovább hagyod fent a maszkot, akkor több hatóanyag jut a bőrödbe, ez sajnos nem így van. Egy idő után ugyanis a maszk kezdi elvonni a nedvességet a bőrödből, ezért épp ellentétes hatást érsz el. Vigyázz, hogy még véletlenül se aludj el teljes harci díszben.
    5. Hámozd le az arcodról a maszkot, apró ütögető mozdulatokkal paskold a bőrödbe a maradék szérumot, majd használd a szokásos hidratáló krémed (vagy fényvédőd, ha indulni készülsz valahova.)

    Tipp:

    Tarsd a hűtőben a maszkjaidat, így extra hűsítő, frissítő hatást érhetsz el (különösen a szemmaszkok esetében, amik így a duzzanat lehúzásában is segítenek).

    A kedvenc maszkjaimat itt listáztam.

    Szép bőrt!

    Peonilla xx

    A cikk a Wellness magazin 2016/06. számában is megjelent.

    Fotó: Pexels

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük