• A szájhigiénia és a bőr kapcsolata

    Gyakori, hogy egy rossz fog vagy rejtett fogászati góc okoz makacs bőrproblé…

  • Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Beauty tipp – Körmös helyett erre költs

    Miközben sokan a bőrproblémáikat sminkkel kendőzik, pénzüket pedig a műkörmösnél hagyják, azon panaszkodnak, hogy drágák az egészséges ételek. Valóban? Pedig hidd el, hogy többet tehetsz a szépségedért, ha a hangsúly átkerül a táplálkozás fontosságára.

    Tudtad, hogy az emberi testben tízszer több baktériumsejt van, mint emberi? Mondhatnánk kissé sarkítva úgy is, hogy inkább vagyunk baktériumok, mint emberek. Ezeknek a baktériumoknak a nagy százaléka a beleinkben található, egyensúlyuk pedig felelős az immunrendszerünk erősségéért, lelki állapotunkért, sőt a bőrünk, hajunk és körmeink egészségéért is. Gyakorlatilag a beleink olyanok, mint egy második agy, melyek jelzéseire sokkal jobban oda kellene figyelnünk. Ha ugyanis valami nincs rendben odabent, arra a szervezetünk különféle tünetekkel próbálja felhívni a figyelmünket pl. puffadás, székrekedés, hasmenés, fáradékonyság, sőt akár hajhullás, bőrproblémák (ekcéma, pikkelysömör, rosacea, akne stb.) formájában is.

    Nagyon szép és jó dolog, ha rászánjuk az időt arra, hogy szépek legyenek a körmeink és ezért eljárunk kéthetente körmöshöz, netán havonta bejelentkezünk kozmetikushoz, arról azonban hajlamosak vagyunk megfeledkezni, hogy olyan egyszerű dolgokkal, mint hogy mi kerül otthon az asztalra, sokat tehetünk nemcsak az egészségünkért, de a megjelenésünkért is. Tévhit azonban, hogy ehhez óriási kiadásokba kellene vernünk magunkat, hiszen nem minden drága, ami egészséges. Íme kezdetnek három egyszerű tipp, hogy a szépséged érdekében hogyan reformálhatod meg a táplálkozásodat.

    Péksüti helyett zabpehely

    A reggeli a legfontosabb étkezés, amit bizonyára nem most hallasz először, mégis sokan hajlamosak egy jó erős feketével indítani a napot, majd maximum valamilyen péksüteménnyel csillapítják az étvágyukat, amit a munkahelyükhöz vezető úton kapnak be kutyafuttában. Pedig végtelenül egyszerű lenne például egy tál zabpelyhet elkészíteni egy kevés növényi tejjel, mézzel és friss gyümölcsökkel. Mindez nem több mint öt perc, ráadásul párszáz forint fél kiló zabpehely bármelyik szupermarketben. A zabpehely nemcsak gazdag rostokban, fehérjében, szelénben, mangánban, foszforban, magnéziumban és prebiotikumokban, de bőrszépítő E-vitaminban és cinkben is, ráadásul sokáig eltelít.

    TIPP: Ha még sincs időd rá a reggeli rohanásban, előző este is bekeverheted a zabkásád (ezt hívják „overnight oats”-nak), és egy kis lezárható ételtartó dobozban beteheted a hűtőbe. Másnap elég csak kikapnod, felöntened egy kevés vízzel vagy növényi tejjel, és már indulhatsz is!

    Elő a pre- és probiotikumot tartalmazó ételekkel

    Figyelj oda, hogy rendszeresen fogyassz pre- és probiotikumokat tartalmazó ételeket és italokat, hogy fentartsd az egészséges baktériumflórát a beleidben. Míg a probiotikumok jó bakériumokat tartalmaznak, a prebiotikumok ezeknek a jó baktériumoknak az elszaporodását támogatják.

    Probiotikumot tartalmazó ételek: savanyú káposzta, kovászos uborka, kefír, joghurt, kombucha, miso, kimcsi, tempeh

    Prebiotikumot tartalmazó ételek: banán, zabpehely, csicsóka, cikória, fokhagyma, hagyma, bab, búza, borsó, articsóka

    TIPP: Olcsó és szépít – A savanyú káposzta

    Külföldön is egyre nagyobb népszerűségnek örvend a savanyú káposzta, nem véletlenül. Mindössze 200 grammja fedezi a napi C-vitamin szükségletünket, emellett az egyik legjobb probiotikus étel, mely jelentős mennyiségű B-, E- és K-vitamint és béta-karotint is tartalmaz. Legértékesebb összetevője az érlelés során keletkezett tejsav, mely jótékonyan hat a belekre, segíti a méreganyagok távozását, így, ha hetente többször is kerül belőle a tányérodra, bőrörd tisztább és ragyogóbb lesz, mint valaha. A legjobb, ha frissen kimérve veszed, a tartósítási eljárás ugyanis megöli a benne található élő baktériumokat.

    Viszlát, felvágottak!

    Az átlag magyar háztartásban biztos, hogy fellelhető a napi szinten fogyasztott párizsi, virsli és társai, ami azért jelent problémát, mert amellett, hogy a valódi hústartalmuk nagyon alacsony, rengeteg sót, ízfokozót, tartósítószert, hormonrendszert felborító szóját és más az emberi szervezetnek nem éppen kedvező kemikáliákat tartalmaznak. Ha szeretnél szép és egészséges maradni, a legjobb, ha ezek fogyasztását minimálisra redukálod. Nemcsak pénzt spórolsz vele, de a szervezeted és a bőröd is profitálni fog belőle. Fogyassz helyettük házi készítésű hús- vagy zöldségpástétomokat, humuszt, hüvelyeseket és teljes kiőrlésű gabonából készült ételeket. Ha pedig néhanapján mégis felvágottra vágynál, válassz 90% fölötti hústartalmú, szója- és cukormentes sonkát (igen, sokban még cukor is van!).

    Ami a bőrápolási rutinodat illeti

    Ez a cikk most elsősorban nem a termékekről szól. De tudom, hogy sokatokat elsősorban ez érdekel, és többször kaptam már olyan kérdést is, hogy melyik bőrápoló termékekre érdemes inkább költeni. Azt gondolom, hogy alapvetően, ami a bőrünkre vagy a testünkbe kerül, azon nem érdemes spórolni, de ez nem jelenti azt, hogy mindenből a legdrágábbat kellene venni. A szépségápolásban sem igaz az az állítás miszerint a drágább mindig jobb is. Az összetevőket figyeld és a saját bőröd reakcióit – ezek a legfontosabbak. Egy alaprutinon belül az arclemosó, sminklemosó, hidratáló nem kell, hogy drága legyen, inkább a fényvédődre költs és a szérumaidra. A fényvédő egy elég lutri dolog még akkor is, ha figyeled az összetevőket, de általában a drágábbakba modernebb, jobb fényszűrőket tesznek, esetleg több egyéb bőrnek hasznos hatóanyagokat, és a formulázás is profibb. (Ugyanez igaz a szérumokra is.) De lehet, hogy neked pont egy olcsóbb drogériás változat fog legjobban beválni. Tényleg figyeld a bőröd, hogy mit szeret, mire hogy reagál, mikor a legszebb, és eszerint válogass. Azt se feledd, hogy idő kell ahhoz, hogy a bőrápolóid hassanak, akár 6-8 hét is, ezért legyél türelmes. Termékek halmozására semmi szükség: több termék nem egyenlő a szebb bőrrel, ezt sose felejtsd el!

    Szép bőrt!

    Peonilla xx

    A cikk egy korábbi változata a Nők Lapja Egészség 2017/6. számában is megjelent.

    Fotó: Pexels

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük