• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • Profi arckezelés otthon? Így csináld!

    Bevallom, a kialakult helyzet és az ovik bezárása miatt nekem most pont sokkal kevesebb időm van magamra és arra, hogy órákig kényeztessem magam a fürdőszobában, de ha néha-néha korábbi lefekvést dob a gép (sajnos éjjeli bagoly típus a fiam), akkor igyekszem beiktatni egy SPA estét. Nemcsak a bőröm, de a lelkem is feltöltődik tőle. Kicsit olyan ez, mint egy meditáció, vagy mint egy mini nyaralás. Kisimultabb, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb leszek, és ez mindenkinek jó. (Happy wife = happy life, ugye? :P)

    Add meg a módját

    Ha már nekiállsz magadra és a bőrödre szánni egy kis időt, add is meg a módját! Készíts magadnak egy pohár uborkás limonádét vagy gyógyteát, gyújts meg néhány gyertyát, csepegtess illóolajat a diffúzorodba (ha van), és tegyél be valami kellemes háttérzenét.

    Tisztítsd meg a bőröd alaposan

    Ha kellően ráhangolódtál a szépségrituáléra, jöhet az első lépés, az arclemosás. Végezz dupla arclemosást: először egy olajos vagy balzsamos, aztán egy tejes vagy géles változattal. Az nem arclemosás, ha 5 másodpercig lögybölöd a bőröd. Ideális esetben 30-60 másodpercig érdemes alaposan az ujjbegyekkel átmasszíroznod az arcod. Ne feledkezz meg a hajtövekről, az áll vonaláról és a nyakadról sem. Itt gyakran alakulnak ki pattanások, aminek az egyik oka lehet a nem alapos arctisztítás is.

    Jöhet a peeling

    Ha szép tiszta az arcod (ha csikorog és/vagy feszül, az nem jó jel, akkor túl agresszív arclemosót használsz), áttérhetsz az elhalt hámsejtek eltávolítására, azaz a hámlasztásra. Nem vagyok a fizikai szemcsés arcradírok túl nagy rajongója, de ha van olyan, ami tényleg nagyon gyengéd és neked bevált, használhatod azt is, csak ne dörzsöld vele a bőröd túl erősen. Legyél extra kíméletes! Még ideálisabb, ha egy enzimes peelinget használsz, amit 10-15 perc után le tudsz mosni. Ezek általában gyümölcsökből kivont enzimekkel hámlasztják a bőrt és sokkal gyengédebbek, mint a fizikai vagy klasszikus kémiai hámlasztók (pl. AHA). A kémiai hámlasztót most azért nem ajánlom, mert a következő lépésben úgyis lemosnád, aminek nincs túl sok értelme. Persze, ha sok időd van, és a hámlasztásra is tudsz legalább félórát szánni, akkor hajrá. Azt viszont tartsd észben, hogy heti 2-3 alkalomnál többször nem javasolt hámlasztani, válaszd bármelyik módszert is.

    Dobj fel egy (vagy több) maszkot

    Ha van kedved, engedhetsz egy kád keserűsós fürdőt is magadnak, amiben az arcmaszkoddal ejtőzhetsz majd. A meleg, párás levegő puhítja a bőrt, így a maszk hatóanyagai is könnyebben beszívódnak. Fontos: maszkolás előtt permetezz az arcodra egy kis tonikot vagy legalább egy kis termálvizet, ez szintén segít a felszívódásban.

    A maszkolásban az a szép, hogy rövid idő alatt látványos hatást érhetsz el, ha jól választasz. Ehhez figyeld meg a bőröd jelenlegi állapotát: milyennek érzed/látod most, száraz, olajos, dehidratált, fakó, esetleg érzékeny, kipirosodott vagy pattanásos? Ennek megfelelően dönts! Ha egyszerre többféle dolgot is szeretnél orvosolni, multimaszkolhatsz is (mindjárt mondom, mi ez).

    Nyugtatásra nagyon jók a panthenol, aloe vera vagy allantoin tartalmú fátyolmaszkok (különösen, ha hűtőben tartod őket), de egy egyszerű DIY zabpehelyliszteskefires maszk is (egy rész zabpehelyliszt, egy rész kefir és egy pici méz) gyönyörűen enyhíti a pirosságot, irritációt.

    Olajos, pattanásos bőrre az agyagos (clay) maszkokat vesd be. Ha nincs otthon ilyesmid, matcha tea porod viszont van, akkor abból is készíthetsz maszkot. Tökjó purgáló, méregtelenítő, gyulladáscsökkentő. Keverj össze egy teáskanál matchát egy evőkanál kefirrel/joghurttal és kend fel az arcodra (szemek körül hagyd ki) 10-15 percre. Ha joghurtod sincs, mézzel vagy sima vízzel is keverheted, csak arra vigyázz, hogy ne adj hozzá túl sok vizet, éppen csak néhány cseppet.

    Dehidratált, száraz bőrre szuper a hialuronsav, a növényi olajok, zsíralkoholok, a shea vaj, kakaóvaj (egyéb gyümölcsvajak stb.) – ezeket keresd a maszk összetevői között. Legjobbak egyébként száraz bőrre a krémes állagú maszkok. A fátyolmaszkok inkább a dehidratációt tudják csökkenteni. Ha mindkét problémával küzdesz, akkor először egy krémes maszkot, utána pedig fátyolmaszkot is használhatsz. Ez utóbbit lemosnod sem kell, csak paskold bele a bőrödbe a felesleget.

    És akkor a multimaszkolás: az angol ‘multimasking’ azt jelenti, hogy az arcod különböző pontjaira, különböző maszkokat használsz. Hiszen lehet, hogy a T-vonalad olajos, de közben az orcáid szárazak. Az is lehet, hogy az álladon vannak csak pattanások, sehol máshol – akkor meg minek vinnél fel agyagmaszkot a száraz részekre? Vidd csak fel oda, ahol szükséges. Teljesen saját magadra szabhatod, hogy hova milyen maszkot használsz a tökéletes hatás érdekében. A fátyolmaszkot is ki lehet vágni, ha kísérleteznél, csak mondom! 😉

    Kedvenc maszkjaim (#nemszponzorált):

    Masszírozz

    Ha egyféle krémes maszkot választottál, akkor a masszázst ezzel is végezheted. Ha nem, akkor a maszkolás után vidd fel a választott esszenciád, szérumod (vagy szérumjaidat), majd hidratáló arckrémed (tudod, mindig a könnyebb, vizes állagú termékektől haladj a nehezebb, testesebb textúrák felé). Ezek felvitele közben elkezdheted a masszázst. Ha nincs semmilyen eszközöd (gua sha, jáde roller), akkor használd a kezed, az is tökéletesen megteszi és mindig kéznél van. 🙂

    Kezdd a masszázst a nyakadon. Két oldalt, a füled alatt haladj lefelé a váll irányába (hogy stimuláld a nyirokfolyadék elvezetését), középen az állad alatt pedig felfelé (hogy a toka kialakulása ellen dolgozz). Átgyúrhatod a vállad és a csuklyás izmokat is – itt rengeteg feszültséget tárolunk, és ha ezen a területen felpezsdíted a vér- és nyirokkeringést, az az arcod is ragyogóbbá teszi! Jöhet az áll vonala, középről kifele a fül irányába simítsd végig többször egymás után. Az állkapcsod az ujjaiddal, vagy az öklöddel erősebb nyomásokkal alaposan masszírozd át. Az arcodon mindig középről kifele-felfele haladj, soha ne húzd lefele a bőrt a gravitáció irányába, azzal ugyanis az öregedési folyamatokat, az arc lógását segíted elő. A szemek körül mindig légy extra gyengéd. Ne feledkezz meg a homlokodról, a füleidről és az orrodról sem. Masszázs után pedig igyál sokat.

    A gua sha masszázsról itt találsz néhány instrukciót, a jáde roller használatáról pedig itt. De nyugodtan kérdezhetsz is ezekkel, vagy bármivel kapcsolatban, Instagramon vagy akár itt kommentben! 😉

    Remélem, élvezted ezt a kis SPA kényeztetést, és feltöltődtél! 🙂 Legyen szép napod!

    Peonilla xx

    Fotó: Tóth Regina, Pinterest

    Follow:

    2 Comments

    1. Andrea
      2024-09-15 / 07:02

      Kedves peonilla, nekem t vonalú rezgő arcmasszirozóm van (, vibracios) én azzal szoktam masszírozni be krém szérum, a kérdés annak is bentről kifelé a haladás iránya? 😊

      • peonilla
        Szerző
        2024-09-15 / 12:36

        Igen, annak is 😊

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük