• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • Bőrápolási tanácsok, amiket bárcsak 20 évesen tudtam volna

    Légy gyengédebb a bőrödhöz

    Ne dörzsöld, ne húzd, ne nyúzd a bőröd se sminklemosásnál, se krémezésnél, se semmikor. Egyenes út a ráncokhoz. Felejtsd el a durva bőrradírokat, dörzsölő eszközöket és szulfátos, szappanos arclemosókat is (a legtöbb pattanás elleni készítmény ilyen), amik kárt tesznek a bőr egészséges savköpenyében. Ha ugyanis rendszeresen csikorgóan tisztára mosod az arcod, könnyen szárazzá, irritálttá válik, ráadásul a fertőzésekre, pattanásokra is fogékonyabb lesz.

    Ne nyomkodd a pattanásaidat

    Fogalmazzunk úgy, hogy az olyan pattanásnak, aminek nincs fehér vége, csak egy fájó göb, ne ess neki! Ez esetben ugyanis tuti, hogy csak rontasz a helyzeten: a pukli még nagyobb lesz, fájni fog és esetleg még seb is lesz belőle. Végül, ha szerencséd van „csak” pigmentfoltot hagy maga után (amitől hónapokig nem szabadulsz), rosszabb esetben el is fertőződik. El a kezekkel!

    Hidratálj

    Attól még, hogy vannak pattanásaid vagy olajosan fénylik a T-zónád, muszáj hidratálnod a bőröd. A dolog ugyanis úgy működik, hogy ha hagyod kiszáradni, azt az üzenetet küldöd a szervezetednek, hogy még több olajat termeljen. Ettől nemcsak, hogy nap végére diszkógömb leszel, de a pórusaid is nagyobb eséllyel tömődnek el, ergo újabb pattanásokkal kell megküzdened. Válassz olajmentes, vizes bázisú, hialuronsavat vagy azelainsavat tartalmazó hidratálót, és használd reggel-este.

    Ne vigyél túlzásba semmit

    Se a bőrradírozást, se a hámlasztást, se a sminkelést. Mint mindenben, a bőrápolásban is igaz az a mondás, hogy a kevesebb több. Mindennek olvass utána és csak annyit használj belőle, amennyit javasolt. A kilónyi vakolat pedig se nem szép, se nem jótékony a bőrödre nézve. Eltömíti a pórusaidat, természetellenes hatást kelt és ha egyszer smink nélkül lát meg valaki, nem fog rád ismerni.

    Tanulj meg összetevőlistát olvasni

    Ha eddig az alapján választottál kozmetikumot, hogy milyen a csomagolása, elég meggyőző-e a tévés reklámja, esetleg „elég drága, biztos jó” alapon céloztál, akkor ideje a kezedbe venned az irányítást. Az INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) vagyis összetevőlista pontosan megmutatja, hogy az adott termék miből készült. Mennyiségi szempontból csökkenő sorrendben szerepelnek az összetevők, tehát első helyen szerepel az, amiből a legtöbb van benne, a legutolsón pedig, amiből a legkevesebb. Nem kell fejből tudnod az összes kimondhatatlanul hosszú anyag nevét, az interneten számtalan hatóanyagelemző oldalt találsz (pl. kremmania.hu, ewg.org/skindeep, cosdna.com). A lényeg, hogy ellenőrizd, és ez alapján válassz. Így többet nem fogsz bedőlni a reklámoknak, és remélhetőleg kevesebbszer fogsz kiadni egy rakat pénzt jól megmarketingelt, de lópikulát sem érő kencékre.

    Vigyázz a DIY kencékkel

    Citromot például soha, de soha ne kenj az arcodra! Elképesztően savas és amellett, hogy lemarja a bőröd, még pigmentfoltokat is szerezhetsz, ha utána kimész a napra. A DIY pakolásokkal érdemes vigyázni, mert sosem tudhatod, hogy mi, milyen hatással lesz a bőrödre. A joghurton, mézen, matchán és őrölt zabpelyhen kívül nem igazán javasolnám, hogy mással kísérletezz. Sokkal többet árthatsz magadnak, mint használsz.

    Használj fényvédőt

    Minden egyes nap. Télen-nyáron. Ha esik, ha fúj. A bőröregedés 80%-áért ugyanis a napsugárzás felel, ez ellen pedig a leghatékonyabban rendszeres fényvédőhasználattal védekezhetsz. Igen, akkor is, ha be van borulva és akkor is, ha csak kiszaladsz a boltba kenyérért. Ráadásul, ma már tudjuk, hogy még a számítógép és a telefon kijelzőjéből kiáradó kék fény ellen is érdemes védeni a bőrt. A szoli pedig elsőszámú tiltólistás, brutális módon ráncosítja a bőrt és még bőrrákot is okoz – kerüld el messzire!

    Kerüld az irritáló összetevőket és kemikáliákat

    Az alkohol (Alkohol Denat, SD Alcohol, Bio Alcohol, Isopropyl Alcohol, Ethanol stb.), a parfüm (fragrance), illóolajok, citrusfélék és bizonyos növényi kivonatok legalább annyira irritálóak lehetnek, mint amennyire a tartósító-, színezőanyagok, SLS és társai. Olvass sokat a témában, és törekedj mindig arra, hogy csak a legtisztább kozmetikumokat kend magadra. Ha egészségesen eszel, legyen az is fontos, hogy milyen kencékkel bombázod a szervezeted – hiszen ezek ugyanúgy felszívódnak és bejutnak a véráramba.

    Szép napot és gyönyörű bőrt!

    Peonilla xx

    SHOP MY FAVES

    Fotó: Unsplash

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük