• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • Leahlani Skincare – Mermaid Mask

    Külföldi green beauty bloggerek körében nincs olyan, aki ne imádná Leahlani „sellő maszkját”, ami állítólag igazi zöld smoothie a bőrnek. Éppen ezért nagyon kíváncsi voltam, hogy mitől olyan nagy a felhajtás körülötte.

    Sokáig a kívánságlistámon szerepelt ez a kultikus maszk, ezért nagyon hálás vagyok, hogy sikerült hozzájutnom, és végre én is kipróbálhattam.

    Pár szó a Leahlani Skincare-ről

    A márkát Leah, a Hawaii-on élő holisztikus szépségterapeuta alapította, akit saját bevallása szerint az terelt a bőrápolás irányába, hogy ő maga is hormonális aknéval küzdött. Emiatt Mauira utazott a férjével, hogy elvégezhessen egy speciális szépségterapeuta képzést, az ott töltött egy év pedig teljesen megváltoztatta az életét. Beleásta magát a holisztikus bőrápolás rejtelmeibe, és onnantól nem volt visszaút. Először egy hotelben Spa vezetőként dolgozott, majd saját szalont nyitott, végül pedig létrehozta a Leahlani Skincare-t. Leah szeretné, ha a termékeit használva a nők bőrápolási ’rutinja’ igazi fényűző ’rituálévá’ válna.

    A kézzel készült krémek, tonikok, maszkok, szérumok, testvajak és parfümök kizárólag helyi organikus alapanyagokat tartalmaznak, a csomagolásuk pedig fantasztikusan gyönyörű. A Leahlani Skincare minden darabja igazi „ehető” kategória, mely használat közben minden érzékszervünket kényezteti.

    Mi van benne?

    A Mermaid Mask három fő alapanyaga az organikus hawaii nyers méz, az organikus spirulina és chlorella alga, melyektől szép mélyzöld színt kap ez a pakolás. Ezeken kívül van még benne francia zöld agyag, tiszta tengeri agyag, luminess alga kivonat (ami egy nagyon ritka mikroalga), európai homoktövis, vanília, méhviasz, jó pár különböző illóolaj (organikus narancs, marokkói és római kamilla, méhfű, geránium, pálmarózsa, levendula, ilang-ilang, rózsa, fehér lótuszvirág, koriander) és szeretet.😊

    A méz fantasztikus hatásáról már írtam egy egész bejegyzést,  ezért ezt most nem is ragoznám. Viszont a spirulina és a különféle algák, valamint agyagok megérnek egy pár szót.

    A spirulina alga kutatások szerint kiemelkedik az összes növény közül, ugyanis nagyon magas a fehérje (60%), béta-karotin, aminosav, gamma-linolénsav és ásványianyag-tartalma. Tartalmaz még kalciumot, mangánt, rezet, cinket és káliumot is. Belsőleg fogyasztva tehát valóban kivételesen gazdag tápanyagokban. De mi a helyzet akkor, ha a bőrünkre kenjük? A Beauty Forum szerint így is megtapasztalhatjuk jótékony hatását. 2015-ben a német Fachzeitschrift Ästhetische Dermatologie (Esztétikai Dermatológia) szaklaptól az Év hatóanyaga címet is elnyerte. Elsősorban a problémás, pattanásos bőrre ajánlott, de csökkenti a pirosságot, a száraz bőr kellemetlen tüneteit, halványítja a pigmentfoltokat és megóv az idő előtti ráncosodástól is.

    A chlorella alga szintén igazi superfood – dúskál többek között A- és C-vitaminban, fehérjében és ásványi anyagokban. Stimulálja a mikrokeringést, méregtelenít, javítja a bőr szerkezetét és feszesít. A luminess alga serkenti a sejtanyagcserét, valamint fokozza a bőr vitalitását és ragyogását.

    A francia zöld agyag és a tengeri agyag is rendkívül jó méregtelenítő, tisztító hatású, de mindkettő kicsit szárít, ezért az olajosabb, zsírosabb bőrre ideálisabbak.

    Az illóolajokkal kapcsolatban nagyon eltérő a szakértők véleménye. Van, aki hisz benne, és van, aki szerint teljesen felesleges összetevő, mert csak irritál. Én is általában ez utóbbit vallom, de mostanában elkezdett jobban érdekelni az illóolajok világa. És nem is igazán a bőrre, sokkal inkább a lélekre gyakorolt hatásuk miatt. Azt gondolom egyébként, hogy a kettő nagyon is összefügg. Ettől függetlenül érdemes óvatosan bánni velük! Egy maszknál szerintem nem olyan nagy „gond”, ha vannak benne illóolajok is, hiszen úgyis lemosom, a lelkemet viszont biztosan kényezteti. Azonban tényleg előfordulhat, hogy valakit így is irritál, ezért a fül mögötti nyaki részen érdemes bőrpróbát végezni, mielőtt az egész arcodat bekennéd vele.

    Ide kattintva olvashatsz bővebben a maszkról angolul.

    Összetevők: Organic Hawaiian raw honey, organic Hawaiian spirulina (Spirulina Maxima), pure organic chlorella (Chlorella Vulgaris), french green clay, pure sea clay, luminess algae, organic sea buckthorn CO2 (Hippophae Rhamnoides), vanilla CO2 (Vanilla Planifolia), essential oils of: (organic orange (Citrus Aurantium Dulcis), moroccan chamomile (Tanacetum annuum ), roman chamomile (Matricaria chamomilla), bee balm (Monarda fistulosa) , geranium (Pelargonium Graveolens), palmarosa (Cymbopogon martini), lavender (Lavandula Angustifolia), ylang ylang (Canaga Odorata), rose (Rose Damascena), white lotus flower absolute (Nelumbo Nucifera), beeswax absolute (Apies millifera), coriander seed (Coriandrum sativum), and LOVE.

    Mit ígér?

    Tisztít és megújít. Serkenti a keringést, megelőzi és elmulasztja a pattanásokat, hidratálttá, valamint egészségtől ragyogóvá teszi a bőrt.

    Mi a véleményem?

    Őszintén szólva elsőre nem lettünk barátok. Később azonban rájöttem, hogy miért… Mikor megérkezett a maszk, annyira lelkes és izgatott voltam, hogy el sem olvastam a „használati utasítást”, hanem gyorsan felkentem, és vagy 30 percet relaxáltam benne, várva a csodát. Ami egyáltalán nem jött el, helyette viszont „gyönyörűen” kivörösödött a képem tőle. (Tudni kell rólam, hogy extra érzékeny a bőröm, pattikra hajlamos és amúgy kicsit olajosba hajló T-vonalban.) Nagyon csalódott voltam, hogy egy ilyen kultikus darab csak nekem nem vált be, és persze ezután sokáig elő se vettem.

    Aztán egy nap pakolásztam a polcomon, amikor megláttam, és úgy döntöttem, adok neki még egy esélyt. Ezennel azonban utánaolvastam picit, és meglepődve láttam, hogy 5-15 percet kell csak fent hagyni. Na, mondom, remek, itt lesz a kutya elásva. És tényleg. 10 perc után lemostam, a bőröm pedig nemhogy piros nem volt, de szépen lenyugodott, és ragyogott a boldogságtól. Meg persze, én is. 🙂 Azóta rendszeresen használtam, és sosem volt hasonló problémám vele. Mivel elég drága, sajnos nem kenegethetem magamra hetente, de különleges alkalmakkor elővéve szerintem egy szuper tisztító, ragyogásfokozó maszk. Szeretem, hogy akár egy zuhanyzás alatt is feldobhatom. És hát az illata… tíz perc Hawaii, pálmafák, tengeri, sós szellő. 🙂 Imádom.

    Hol szerezheted be?

    Európában innen a legegyszerűbb szerintem. Sajnos, ha nem EU-s országból rendel az ember, akkor keményen megvámoltatják, én is belefutottam kétszer is ilyenbe az utóbbi időben, mire leesett a tantusz.

    Szépséges bőrt és aloha! 🙂

    Peonilla xx

     

    SHOP MY FAVES

    Fotó: Leah képe a cultbeauty.co.uk-ről van, a többit én készítettem.

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük