• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • Amerikai palacsinta recept a ragyogó bőrért

    Nálunk minden vasárnap reggel ez az amerikai stílusú palacsinta készül (párszor már láthattátok Insta sztoriban…😋), amit a rendkívül kritikus olasz párom és a szintén meglehetősen válogatós négyévesem is örömmel fogyaszt. 😊 Kábé 45-50 darab lesz belőle, ami így elsőre elég soknak tűnhet, de azért csinálok ekkora mennyiséget, mert mi szeretjük „másnap- és harmadnaposan”, hidegen is. Sokszor csak kikapok egyet-kettőt a hűtőből, ha valami édesre vágyok – erről legalább tudom, hogy tutira bőr- és alakbarát. Nekem amúgy a fogyás nem cél (inkább a súlytartás), de ha te szeretnél fogyni és hasonlók, akkor is szívből ajánlom. 😉 Ja, és nettó 5 perc összekeverni, a sütés az, ami tovább tart, de el is lehet tenni a tésztát, ha nem akarja az ember mindet azonnal kisütni. Na de nem húzom tovább a szót, nézzük a receptet!

    Hozzávalók:

    • 1 érett banán (ha még zöld, nehéz lesz szétnyomkodni)
    • 2 tojás (helyettesíthető 2 ek chia + 6 ek víz keverékével, amennyiben vegán vagy)
    • 300 gramm zabpehelyliszt (van, hogy fele zabliszt, fele sima lisztet használok)
    • 2 dl zabtej (vagy bármilyen növényi tej)
    • kb. 4 dl víz
    • 1 tk szódabikarbóna (elhagyható. komolyan. nagy különbség nincs)
    • 1 tk fahéj
    • csipet só
    • 2-3 tk kókusznektár* (helyettesíthető mézzel)
    • 1,5 ek kókuszolaj**
    • 1 alma meghámozva, lereszelve (szintén opcionális)

    Elkészítés:

    ★ Egy nagyobb tálban villával összenyomkodom a banánt. Hozzáütöm a két tojást, elkeverem. Hozzáteszem a lisztet és a 2 deci zabtejet is, majd megint megkeverem. Aztán fokozatosan töltöm hozzá a vizet (kb. 4 deci kell, de lehet, hogy picit több – a hagyományos magyar palacsintatésztánál kicsit sűrűbb állag a cél) és kevergetem.

    ★ Mehet bele a szódabikarbóna, fahéj, só és kókusznektár is. Jó alaposan összemixelem (nekem ehhez egy villa elég, de ha kell, be lehet vetni a turmixot is). A végén öntöm hozzá a kókuszolajat, ami, ha túl „kemény” érdemes megolvasztani kicsit, hogy könnyebb legyen eloszlatni.

    ★ A végén fogom az almát, meghámozom és egy nagyobb lyukú reszelőn belereszelem. Ez a lépés amúgy kihagyható, enélkül is finom (de almával nagyon-nagyon durván jóóó, egyszer legalább ki kell próbálni 😉).

    ★ Ezután beizzítom a palacsintasütőt, amire egy pici kókuszolajat teszek, hogy tutira ne ragadjon oda az első pali sem. Az a tapasztalatom, hogy nyugodtan lehet tolni neki a lángot (ha gáztűzhelyed van), minél forróbb, annál gyorsabban ki lehet sütni a kis palacsintákat. Egy merőkanállal pöttyintek kettőt a palacsintasütőbe a tésztából, aztán kicsit kiigazgatom őket, hogy szépen elterüljenek és kör formájuk legyen. (Ha nagyon kezdő vagy, akkor próbálkozz elsőre eggyel! 😜)

    ★ Ahogy elkezd bugyborékozni a tetejük (kb. 20-30 másodperc), és könnyen leválnak, alájuk nyúlok egy spatulával és átfordítom a másik oldalukra. Itt is várok egy kicsit, majd mehetnek egy üres tányérra.

    Mivel fogyaszd?

    Én friss gyümölcsökkel, lekvárral szeretem a legjobban, de a párom például utóbb mogyoróvajjal és banánszeletekkel eszi.  Kókusznektárral, juharsziruppal is isteni. Ízlés kérdése. 😊

    Meddig áll el?

    Zárt dobozban, hűtőben 4-5 napig simán.

    Jó étvágyat hozzá! 😉

    *Miért pont kókusznektár?

    Bevallom, én az esetek 99%-ban mézet  vagy eritritet használok édesítőként, de elsősorban a természetes édesítőket preferálom, ezért nagyon örültem, hogy kaptam egy vegán Coconut Merchant Organikus Kókusznektárt kipróbálásra a The Food Therapy Markettől (ezúton is köszönöm ♡). A kókuszcukrot próbáltam, de sokkal kényelmesebb ezzel dolgozni, hiszen folyékony. Ráadásul édesebb, mint a méz, úgyhogy kevesebb kell belőle. A bónusz pedig, hogy amellett, hogy cinket, vasat, kalciumot, káliumot és inulint is tartalmaz, alacsony a glikémiás indexe (GI35 – a mézé GI50-55) – ergo kevésbé emeli meg a vércukorszintet és mértékkel fogyasztva nem okoz pattanást vagy újabb ráncokat. YES! Nincs kókusz íze, olyan, mint egy édes szirup, kávéba, zabkásába keverve is nagyon finom. A tudat pedig, hogy organikus, glutén-, szója-, tej-, adalékanyag- és GMO mentes, elég megnyugtató. Érdemes kipróbálni! 😉

    ** Ha kókuszolajat használsz…

    Fontos, hogy hidegen sajtolt, extra szűz, magas minőségű terméket válassz. Ezt a 2015-ben Great Taste díjat nyert Coconut Merchant kókuszolajat is ajándékba kaptam, ami abszolút felülmúl minden elvárást. Nyers, finomítatlan, etikus eredetű, vegán, glutén-, tartósítószer-, koleszterin-, tej- és gluténmentes. És hogy miért jó ezzel sütni? Például azért, mert más olajokkal ellentétben magas oxidációs pontjának köszönhetően sütés közben nem indít be káros oxidatív folyamatokat (magyarul nem rákkeltő). Van egy enyhe kókuszíze, ami a palacsintában egyáltalán nem érezhető, sós ételek készítésekor azonban ezt nem árt figyelembe venni. Én nagyon megszerettem, főleg, mivel a fürdőszobában is használható – hajpakolásként, borotválkozó- és ajakbalzsamként vagy testápolóként is megállja a helyét. Igazi multifunkciós „alapdarab” lehet a háztartásban.😊

    Ha kipróbáljátok, légyszi írjátok meg itt kommentben, Facebook-on vagy bárhol, hogy hogy sikerült, ízlett-e! Instagramon pedig, ha kitesztek róla fotót, használjátok a #peonillapancake hashtaget! Nagyon kíváncsi vagyok! 🙂

    Szép napot és gyönyörű bőrt!

    Peonilla xx

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük