• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • Top 4 termék, amire szüksége van a bőrödnek

    Manapság azt látom, hogy sokaknak kezd egy kicsit túl komplikált lenni a bőrápolási rutinja. Menő hatóanyagokat használ, aki teheti, de annak már nem biztos, hogy utánanéz, hogy mit mire szabad vagy nem szabad felkenni, így a különböző hatóanyagok nemkívánt reakcióba léphetnek egymással. A túl sok lépéses rutin kibillentheti a bőrt a természetes egyensúlyából, megváltoztathatja a pH-ját, és károsíthatja a barriert. Tehát amellett, hogy mondjuk jelenleg spórolni szeretnél (vagy muszáj spórolnod), lehet, hogy a bőröd számára is egy kevesebb lépésből álló rutin hozza majd el a megváltást.

    A sok termék nem garantál szebb bőrt

    Ha most szomorú vagy, hogy nincs pénzed a legdrágább cuccokra, akkor megnyugtatlak, hogy hiába lenne ott az összes éppen trendi hatóanyagot tartalmazó szérum a fürdőszobapolcodon, és kenegetnéd magad velük naponta kétszer fél órán át, nem valószínű, hogy szebb lenne a bőröd.

    Sokkal többet érsz azzal, ha van egy okosan felállított néhány lépéses rutinod, ami tökéletesen a te a bőröd igényeihez lett kialakítva. Ehhez csupán az kell, hogy ismerd és folyamatosan figyeld a bőröd. Egyértelmű, hogy a fogyasztói társadalom, a reklámok és az Insta beauty guruk ezzel szemben mind arra „inspirálnak”, hogy vegyél még több és több terméket, mert majd akkor garantáltan elmúlik az összes pattanásod, kisimul minden ráncod és úgy fog ragyogni a bőröd, mint még soha.

    A bőrünk azonban egy végtelenül intelligens szerv, ami folyamatosan azon dolgozik, hogy regenerálja, gyógyítsa önmagát. Ehhez pedig nincs szüksége 8 különböző esszenciára és 3 féle hámlasztóra. Gondolj csak bele, ha van egy seb a karodon, arra sem kensz fel 10 különböző krémet, igaz? Hanem egyszerűen békén hagyod. Persze, nem azt mondom, hogy dobd ki az összes beauty terméked a kukába, vagy hogy nincsenek csúcsszuper hatóanyagok, amiket érdemes kipróbálni, de ha azt vetted észre, hogy hiába használsz számtalan készítményt, mégsem látsz eredményt, vagy ami rosszabb, érzékeny, irritált, pattanásos a bőröd (és lövésed sincs, hogy melyik kencédtől), akkor jó ötlet egy kicsit visszavenni a tempóból. Amellett, hogy ezt a döntést a pénztárcád is meghálálja.

    Top 4 terméktípus, amire tényleg szükséged van

    1. lépés: arclemosó

    A cél, hogy egy olyan bőrtípusodnak megfelelő kíméletes, szulfátmentes arclemosót válassz, amivel, ha megmosod az arcod, nem lesz csikorgóan tiszta, nem fog húzódni és kiszáradni. Általában véve a nagyon habzó arclemosók nem tartoznak ebbe a kategóriába. Helyettük száraz normál vagy érzékeny bőrre egy krémes, olajos vagy balzsamos, zsíros/problémás bőrre pedig egy géles verzió lesz a legideálisabb választás. De persze, tapasztald ki, hogy te melyik változatot kedveled leginkább.

    A kedvenceim: Garnier Bio citromfüves arclemosó, CeraVe hidratáló arclemosó, La Roche-Posay Toleriane arctisztító krém

    1. lépés: tonik

    Sokan nem tartják fontosnak, pedig azt gondolom, hogy egy jó tonik sokat adhat hozzá a rutinodhoz. Visszaállítja a bőr pH-ját arcmosás után, jó esetben hidratál és segíti az utána következő bőrápolóban található hatóanyagok mélyebb felszívódását. Lehetőleg olyat válassz, ami alkoholmentes és tartalmaz valamilyen nyugtató, hidratáló összetevőt (pl. panthenol, allantoin, aloe vera, zöld tea).

    A kedvenceim: Herbivore Rose Hibiscus Hydrating Face Mist, KAP It mist be love, Phi Jázminos Zöldtea nyugtató tonik, Lovely Day Hyaluron + Bloom Face Toner, Avène Thermal Spring Water spray, és a saját DIY zöld teás tonikom 😊

    1. lépés: hidratáló

    Teljesen mindegy, milyen a bőrtípusod, mindenkinek szüksége van valamilyen hidratáló krémre.  Ami fontos, hogy állagában és összetételében kell, hogy a te bőröd igényeihez alkalmazkodjon. Ha száraz a bőröd, akkor egy testesebb, nehezebb krém, ha pedig inkább kevert vagy olajos, akkor egy könnyedebb, géles vagy vizesebb textúrájú fluid lesz a legideálisabb választás számodra. Minden esetben próbálj olyat keresni, ami a lehetőleg minél kevesebb irritáló összetevőt tartalmaz, ellenben antioxidánsokban, peptidekben és hidratáló anyagokban (pl. hialuronsav) gazdag.  

    A kedvenceim: Clinique Moisture Surge Extended Thirst Relief, Clinique Moisture Surge Hydrating Supercharged Concentrate, La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide, Nourish Protect Hydrating Moisturiser, Origins Ginzing Ultra hidratáló-energizáló arckrém , La Roche-Posay Cicaplast Baume B5, Youth To The People Superfood Hyaluronic Acid Air-Whip Moisture Cream

    1. lépés: fényvédő

    Szintén elbliccelhetetlen lépés! Nyáron minimum 30 faktoros (nyaralás alatt inkább 50) legyen és a reggeli rutinod záró lépéseként vidd fel, a primer-ed és alapozód előtt. Amellett, hogy megóvod magad a melanomától és a bőrráktól, a bőröregedést is látványosan lassíthatod vele, hiszen az idő előtti ráncok kialakulásának 80%-áért az UV-sugárzás tehető felelőssé. Ha rozáceás, érzékeny, irritációra hajlamos a bőröd, akkor válassz fizikai (ásványi) szűrőset, ha ilyen problémáid nincsenek, akkor akár maradhatsz a kémiainál is.

    A kedvenceim: Clinique Mineral Sunscreen Fluid for Face SPF30, Purito Comfy Water Sunblock SPF50+, EVY Daily UV Face Mousse SPF 30, Paula’s Choice Resist Super-Light Wrinkle Defense SPF 30

    Extrák, ha a büdzséd engedi:

    • Micellás víz/szemfesték lemosó: Természetesen, ha nem szereted az arclemosóddal leszedni a sminked, nyugodtan használhatsz erre külön terméket.

    • Hámlasztó: Heti kétszer-háromszor a bőrtípusodnak megfelelő hámlasztóval rásegíthetsz az elhalt hámsejtek eltávolítására. Ha nagyon érzékeny, irritált a bőröd, akkor a fizikai, szemcsés radírokat felejtsd el, használj inkább BHA-t vagy PHA-t tartalmazó kémiai hámlasztót vagy enzimes peelinget.

    • Szérum: A bőröd éppen aktuális igényeihez alkalmazkodva, használhatsz valamilyen magasabb hatóanyagtartalmú szérumot (pl. C- vitamin, hialuronsav, niacinamide, retinol stb.) a hidratáló krémed előtt. Ezeket nem kell minden nap bevetned, próbáld figyelni, hogy épp mire van szüksége a bőrödnek.

    • Pattanás ecsetelő: Természetesen, ha pattanásaid vannak, akkor egy célzott pattanástalanító jó, ha van a rutinodban. Erre egyébként tökéletes választás egy 100%-os teafaolaj, amiből az esti rutinod legvégén egyetlen cseppet vigyél fel a pattanásaidra.

    Szép bőrt!

    Peonilla xx

    Fotó: Pinterest

    *A cikkben szereplő termékekre mutató linkek nem szponzoráltak.

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük