• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • Kollagénpor – ránctalanítás belülről

    A kollagén, ami összetart

    A kollagén a testünkben legnagyobb arányban előforduló fehérje. Megtalálható a bőrben, az ízületekben, ínakban, porcokban, az erekben, az izmokban, a csontokban, sőt még a szemgolyókban és az emésztőrendszerben is. Mondhatjuk, hogy ez a kocsonyás anyag „tartja össze” az egész testünket (a test ragasztójának is nevezik), de különösen a bőrünket, melynek 75%-a kollagénből épül fel. Sajnos azonban az idő előrehaladtával a szervezet egyre kevesebbet termel belőle. És itt most ne legyints, hogy „ó, persze, nyilván idős korban”, mert a helyzet az, hogy már 20 éves kor után elkezdődik a lassulási folyamat. Minden egyes évvel 1%-kal kevesebb termelődik belőle, így gyakorlatilag 60 éves korodra ez a folyamat teljesen le is áll. Az időskori problémák nagy részének (pl. ízületi fájdalmak, hajhullás, gyengülő körmök) és a ráncok kialakulásának pedig ez az elsőszámú oka. Ahhoz, hogy ezt megfékezd egy egészséges, kiegyensúlyozott életmód mellett szépségszakemberek szerint is érdemes a kollagént folyamatosan pótolni.

    A legnépszerűbb tévhit

    Biztos neked is adtak már el úgy szérumot vagy arckrémet, hogy kollagént tartalmaz, ezért szuper ránctalanító hatású. A szomorú igazság azonban az, hogy bőrön keresztül molekulaszerkezete miatt nem tud felszívódni oda, ahol szükség lenne rá, ezért ilyen formában némi hidratáló hatáson túl többre nem számíthatsz (ami persze nem feltétlenül rossz). Ellenben, ha belsőleg fogyasztod, már más a helyzet.

    Mire jó a kollagénpor?

    A kollagénporok többsége állati eredetű, többnyire marhahúsból (esetleg sertésből, csirkéből vagy halból) kivont hidrolizált kollagénből készülnek. Ezek rendszeres fogyasztásával segítheted a szövetek és a bőr megújulását, rugalmasságát és lassíthatod az öregedési folyamatokat. Nem mellesleg a porcok, ízületek „olajozott” működéséhez, és a köröm, bőr, haj, fogak, valamint a csontok egészséges állapotához is hozzájárulhatsz.

    Hogyan válassz?

    Alapvetően 5 típusú kollagénfajta létezik, melyek más és más szerepet töltenek be a szervezetben – ezekből általában a kollagénporok vegyesen tartalmaznak többfélét. Ha elsősorban a bőröd fiatalságának megőrzése a cél, akkor az I-es típusú, ha pedig a porcok egészségének javítása, akkor a II-es típusú kollagénre van szükséged. Ezeket az információkat általában feltüntetik a termékek dobozán. Az is fontos, hogy tiszta, megbízható forrásból származó, magas minőségű terméket válassz (ne a legolcsóbbat).

    Csak C-vitaminnal együtt ér valamit

    Ezek a porok általában hideg és meleg folyadékban egyaránt könnyen oldódnak, ízre és illatra semlegesek, így teához, kávéhoz, smoothie-hoz, gyümölcsléhez, zabpehelykásához, de akár leveshez keverve is fogyaszthatod őket. Fontos, hogy a kollagén hasznosulásához és termelődéséhez a C-vitamin nélkülözhetetlen, ezért semmiképp ne felejtsd el bedobni a napi C-vitamin kapszuládat is vele együtt!

    Én melyiket szeretem?

    Beillesztettem a cikkbe egy korábbi Insta posztomat, amiben a kedvenc márkámtól, az Edible Health-től szerepel egy kollagénpor. Ezt és az anti-aging verziót próbáltam, és mindkettő bejött. Íze az anti-agingnek van, de nem vészes, ha nem sima vízben issza az ember. Én zabkásába és smoothieba keverem. A GAL sertéskollagénjét is próbáltam, az sem volt rossz, de nekem nehezebben oldódott meleg és hideg folyadékban is. Az adag is kevesebb, de aki most ismerkedik a dologgal és nem akar külföldről rendelni, ez is egy jó választás lehet. Illetve azóta a GAL halkollagénjét is teszteltem – jelenleg ezt fogyasztom – és ez sokkal jobban bevált, mint a sertés. 🙂 Íze nincs, ettől nem kell tartani, viszont jobban oldódik.

    Ha bármilyen kérdés van, tudjátok, hol találtok! 😉

    Szép bőrt!

    Peonilla xx

    A cikk kicsit máshogy, de a Wellness magazin 2018/05. számában is megjelent.

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük