Leírás
A bian kő hatásai:
Ásványi anyagokban nagyon gazdag (magnán, cink, foszfor stb.), védi az aurát, semlegesíti a negatív ionokat, kiegyensúlyozza a test energiaszintjét, megelőzi és enyhíti a tipikus stresszel járó tüneteket (pl. migrént, nyak-, vállfájdalmakat, allergiákat, PMS-t, székrekedést stb.). Feszültség, depresszió és álmatlanság ellen is hatásos. A bőrre oxidáció ellenes hatással van, feszesít, ránctalanít, csökkenti a pórusok méretét.
Mire jó a gua sha?
Szuperül csökkenti a puffadást, serkenti a nyirok- és vérkeringést, az elasztin- és kollagénképződést, gyorsítja a méregtelenítési és öngyógyító folyamatokat (viszlát, pattanások). Oldja az izomblokkokat, fokozza a bőr ragyogását, sőt feszesít, kisimítja a meglévő ráncokat és csökkenti az újabbak megjelenését is. Nem mellesleg ellazít, megnyugtat, oldja a feszültséget, testi-lelki blokkokat, ami szintén hatással van a bőrre, hiszen – mint tudjuk – a stressz az egyik legfőbb oka az idő előtti öregedésnek.
Hogyan használd?
Ez a forma tökéletes az arc és test masszírozására is. Az egyenes oldalával a nyakat, orcákat, homlokod, a hullámossal az állad, állkapcsod masszírozhatod. A recés vége a ráncok “kiradírozására” szolgál, illetve testen cellulit ellen nagyon hatékony.
Fontos: soha ne guasházz száraz bőrön! Mosd meg az arcod, majd pár cseppet vigyél fel az arcodra, nyakadra a kedvenc arcolajadból. Ha nem szereted az olajokat, akkor egy hialuronsavas szérum, aloe gél vagy könnyed hidratáló is megfelel, a lényeg, hogy mindig csússzon a gua sha a bőrödön. Máskülönben nyúzni fogod az arcod, ami nem cél. Ha masszázs közben beszívta a bőröd az olajat, hidratálót, akkor vigyél fel még egy kicsit.
Ha aktív, gyulladt pattanásaid vannak, akkor ne menj át rajtuk a gua shával, hanem kerüld ki őket. Ha nagyon sok van, akkor pedig a nyakadat, válladat, mellkasodat, testedet masszírozd csak!
LÉPÉSEK
- A gua sha mindig 15 fokos szöget zárjon be a bőröddel, majdhogynem teljesen laposan tartsd. (Ne merőlegesen!)
- Nem kell nagyon erősen rányomni a követ a bőrre. A nyirokrendszert stimuláljuk, ami a bőrfelszínhez közel található. A nyakon és az állkapocsi részen masszírozhatsz egy kicsit erősebben.
- 3-10 húzás/simítás az ideális minden területen.
- Mindig a nyakadon kezdd a masszázs. Kétoldalt az áll vonalától a kulcscsontig lefele, simító mozdulatokkal haladj. A nyak közepén pedig felfele. Hátul a nyakad, majd a vállad is átmasszírozhatod kicsit. Rengeteg feszültséget tárolunk itt.
- Most az állad közepétől az állvonalat követve a füledig húzd a gua shát. Ismételd meg mindkét oldalon.
- Jöhetnek az orcák: az arc közepétől a fülig, halántékig. Majd húzz mindig le egyet-egyet a nyak két oldalán is, ahogy az elején, hogy elvezesd a nyirokkeringéssel a méreganyagokat. Az állkapocs az a rész, ahol erősebben masszírozhatsz.
- A szemek alatt szintén kifele a halánték irányába masszírozz, de nagyon óvatosan! A szemöldököd is simítsd végig.
- A homlokon felfele haladj a szemöldőktől a hajtő irányába.
- Használat után langyos, gyengéd szappanos vízzel mosd el a gua shát.
Segítség: Az Instagram oldalamon a Gua sha highlightomban van egy kis videó a használatról. 🙂
TIPP: Extra vérkeringés fokozó, hűsítő, pórusösszehúzó hatásért tartsd a hűtőben.
Zsuzsa (megerősített tulajdonos) –
Nagyon-nagyon szeretem ezt a követ. Első gua sha-m, és rögtön egy különlegeset sikerült választanom. Minden oldalát használom az arcom különböző részein.
A reggeli rutinom részévé vált. Még a nyakamat is átmasszírozom vele kicsit, mert hiszek az ásvány gyógyító erejében.