• Tippek háton lévő pattanások ellen

    Mi okozza és hogyan mulaszthatod el őket? Kattints a válaszokért!

  • Koreai bőrápolás haul

    Szuper K-Beauty újdonságok érkeztek a Dm-be. Részletes beszámoló következik! (x)

  • Dry brushing – a cellulit gyilkos

    Igazi szárazkefe masszázs fanatikus vagyok. El is mesélem, miért!

  • LED-fény-terápiával az üdébb, feszesebb bőrért

    Segítségével nemcsak szalonban, de akár otthon, a kanapén fekve is …

  • Szőrtelenítés – otthon vs. szalonban

    A tartós megoldásokról Kocsis-Barna Andrea, vezető esztétikai szakasszisztenst faggattam.

  • Az új Purito Daily Go-To 50 SPF fényvédő nagyító alatt

    Szeptember közepe óta volt szerencsém tesztelni ezt a vadiúj hibrid fényvé…

  • Éleszd újjá a bőröd fermentált kozmetikumokkal!

    Mi az a fermentáció?

    A fermentáció egy olyan folyamat, melynek során valamilyen szerves anyagot egy enzim segítségével bontanak le. Ehhez leggyakrabban baktériumokat vagy élesztőgombákat használnak. Ezek a gombák és baktériumok az aktuális ételben/italban jelenlévő enzimek segítségével indítják be az erjedési folyamatot. Szereted a kefirt, a joghurtot vagy a kovászos uborkát? Nos, ezek mind pont így készülnek. Nem a legétvágygerjesztőbb belegondolni, de a végeredmény mégis egy olyan finomság, ami bizonyítottan képes helyreállítani a bélflóra állapotát, és gyógyítóan hat az emésztésre.

    A véletlen szüleménye

    Tőlünk keletre elég hamar rájöttek, hogy az erjesztés során aktiválódó molekulák fantasztikus hatással vannak a bőrre is.  Egy egyszerű véletlen folytán arra lettek figyelmesek egy japán szakékészítő üzemben, hogy az idősebb munkások kézfeje feltűnően puha és fiatalos maradt. Hamar kiderült, hogy azért, mert a kezük volt az, ami folyamatosan érintkezett a fermentálódó szakéval. A híres SK-II márka kutatócsapata azonnal munkához látott, és 1980-ban rá is bukkant a fantasztikus kulcsösszetevőre: a pitera nevű alkotórész volt az a vitaminokból, aminosavakból, ásványi anyagokból és szerves savakból álló erjesztési melléktermék, ami megfiatalította a munkások bőrét. 

    A leghíresebb termékük, a Facial Treatment Essence 90%-ban szintén ebből az egyedülálló összetevőből készül. Idő közben egyre több koreai  – és most már európai – cég is hasznosította ezt a „felfedezést”, és kezdett különböző növények fermetálásával olyan speciális kozmetikumokat előállítani, amelyek ilyen páratlan hatással vannak a bőrre.

    Miért jó a bőrödnek?

    A fermentációval gyakorlatilag megnő a termékekben lévő hatóanyagok hatásfoka. Az ilyen kozmetikumok rendkívül apró mikroorganizmusokat tartalmaznak, amelyek ráadásul a bőrben könnyebben és mélyebbre szívódnak fel a hagyományos krémeknél. Mivel a fermentáció egy természetes folyamat, és tartósítószerek nélkül történik, ezért egy nagyon jó alternatívája a tiszta, kemikáliáktól mentes termékek előállításának. Ezen kívül:

    • Magas a cukor- és gyümölcssav tartalmuk, ezért szuperül hidratálják a kiszáradásra hajlamos bőrt.
    • Csökkentik a pirosságot és az irritációt.
    • A bennük található aminosavak feszesítik, rugalmassá teszik a bőrt. Az antioxidánsok pedig védenek a káros szabadgyököktől és az UV-sugárzástól.
    • Enyhe hámlasztó hatásuk révén segítik halványítani a pigmentációs hibákat, sötét foltokat és egységesítik a bőrszínt, valamint fokozzák a bőr ragyogását.
    • Stimulálják a kollagéntermelést és serkentik a bőrmegújulást, ezért elképesztően jó a ránctalanító hatásuk.

    Itt lent mutatom, mik az én személyes kedvenc fermentált összetevős termékeim. Van ezek közül egyébként néhány (pl. Aurelia, COSRX), ami itthon is kapható már. Illetve a lista nem teljes, mert a Lovely Day termékeit is imádom, korábban Instagram poszt is volt róluk. 🙂

    View this post on Instagram

    (🇬🇧ENGLISH in the comments👇🏼) Oda meg vissza vagyok ezektől a @lovelydaybotanicals termékektől! ♡ Régóta nézegettem őket, és főleg az fogott meg bennük, hogy alig tartalmaznak illóolajakat, amik ugye irritálhatják a bőrt (és nekem sajnos van is gondom velük a kezdeti kis rosaceám miatt🙈😬), ellenben probiotikumot szinte minden termékben találunk. ♡ Egy 15 fős berlini cégről van szó, a termékek pedig mind kiváló minőségű növényi alapanyagokból, kézzel készülnek, 100%-ban vegánok, állatkísérlet mentesek és nem tartalmaznak parfümöt és alkoholt. . Szuper, hogy lehet mindenből mintát rendelni, úgyhogy én is éltem ezzel a lehetőséggel. 🙌🏻 . ♡ MELLOW MALLOW Creamy Cleansing Gel〰️ Fő összetevői az aloe vera, panthenol, hialuronsav, fehérmályva gyökér kivonat, hidegen préselt édesmandula- és szilvamagolaj. Ez egy arclemosó tej, pont olyan, mint amilyet kerestem. Nem habzik, nem zavarja meg a bőr természetes védőköpenyét. Száraz, vízhiányos, érzékeny bőrre tökéletes. Pattanást nem okoz, a sminkemet viszont nem ezzel szedem le, szóval erről nem tudok nyilatkozni. (A képen az 50 ml-es kiszerelés látható, van belőle 3 és 100 ml-es is.) . ♡ HYALURON + BLOOM Face Toner 〰️ Ez a tonik valami CSODA. Most már van egy pár kedvenc tonikom, de ennek ott a helye a Top3-ban! ♡ Nyugtat és olyan szinten hidratál, hogy el tudom képzelni, hogy nyáron majd csak ezt használjam egy-egy extrém meleg napon. 2% PHA savat is tartalmaz, szóval nagyon enyhén hámlasztó hatású is, egyébként meg aloét, kamilla virágvizet, rózsavizet, hibiszkusz virág kivonatot és probiotikumot rejt a csodaszép kis üvegcse. ♡ Újraveszem, az tuti. . ♡ HYALURON + BLOOM Pink Clay Mask (3 ml-es minta) 〰️ Nagyon szuper visszahidratáló maszk alkohol, illatanyagok, illóolajok nélkül, amit száraz/vízhiányos bőrre recepre írnék. Emellett mivel ebben is van PHA + probiotikum, ragyogásfokozó, bőrkiegyenlítő hatása is van. ♡ Gyors, látványos hatás. Imádom, ajánlom! . ♡ CHARCOAL MANUKA PHA Cleansing Mask (3 ml-es minta) 〰️ Tisztító-detoxikáló, pórusösszehúzó, akne utáni folthalványító maszk, amit eddig csak egyszer használtam, szóval olyan óriási változást nem tapasztaltam, de alapvetően tetszett. Folyt. köv. 👇🏼👇🏼👇🏼

    A post shared by Peonilla | Clean Beauty🌿 (@peonilla) on

    SHOP MY FAVES

    Szép napot, szép bőrt!

    Peonilla xx

    A cikk kicsit máshogy, de a Wellness magazin 2016/05. számában is megjelent.

    Fotó: Pinterest

    Follow:

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük